Čistiareň peria

Prevádzka čistiarne peria. Renovácia starých paplónov, duchien a vankúšov. Perie zákazníkov čistíme vždy oddelene. Vyčistené perie šijeme do nového sypku. Ceny uvádzame kompletné a konečné za páranie, čistenie, nový sypok a ušitie.

Hľadáte niečo, čo vás v zime rozhodne zahreje? Stavte na perie, konkrétne na perové prikrývky a vankúše. Jedná sa o tradičný a zároveň najvhodnejší a najkvalitnejší výplňový materiál perín a vankúšov.

Aby vám periny a vankúše neustále dobre slúžili, musíte ich pravidelne čistiť.

Perové prikrývky a vankúše je nutné čistiť hneď z niekoľkých dôvodov. Tým hlavným je hygiena. Vnútri sypku (povlak na perie) sa zhromažďuje prach, nečistoty a hlavne zdraviu škodlivé roztoče, baktérie, plesne a ďalšie alergény.

Zverte svoje perie čistiarni Čistenie peria rozhodne neodporúčame prať doma. Perie je prirodzene mastné. Vypraním sa odmastí, perie sa po určitej dobe potom úplne rozpadá. Navyše nie je možné také veľké množstvo peria naozaj dôkladne vysušiť a tak vo vnútri vlhkého peria sa začne tvoriť pleseň, ktorá je pre zdravie ľudí naozaj nevhodná a nebezpečná. Preto dôverujte profesionálom.

 

NIKWAX Down Proof

Udrž svoje perie v špičkovej forme s NIKWAX Down Proof. Tento prípravok má veľmi jednoduché použitie - stačí ho iba pridať do prania. Výsledkom je obnovená vodoodpudivosť peria a revitalizácia izolačných vlastností, ktoré sú pre perie tak typické. Prípravok je možné použiť na všetky typ peria, vrátane kačacieho, husieho či syntetického.

Spoľahnite sa na tento impregnačný prípravok, ktorý skvelo chráni perie pred rýchlym nasiaknutím.

  • Osviežuje izoláciu a zlepšuje priedušnosť. d
  • Dodáva/obnovuje vodoodpudivosť a "priedušnosť" tkanín
  • Zachováva tepelnoizolačné vlastnosti, vďaka čomu si môžete užívať pocit tepla
  • Minimalizuje nárast hmotnosti oblečenia a vybavenia v dôsledku nasiaknutia vodou
  • Predlžuje životnosť vybavenia a optimalizuje jeho správanie v daždi
  • Vhodné pre použitie na všetky druhy peria
  • Priateľský k životnému prostrediu, biologicky odbúrateľný, nehorľavý
  • Neobsahuje škodlivé fluórované uhľovodíky

 

Sypkovina

Hlavný účel použitia peria sú sypky, teda obliečky (alebo vrecia) na plnenie perím a vytvorenie periny alebo vankúša. Zo sypku nesmie preniknúť ani najjemnejšie pierka alebo iné náplne, zároveň však musí tkanina prepúšťať do nich nasiatú vlhkosť. V prípade nedraného peria musí byť sypkovina hustejšia, aby prechádzalo čo najmenej pierok, na ktorých zostáva špicatá pápierka prepichujúca sypok. V prípade draného peria alebo umelých materiálov stačí sypok jemnejší. * Pre prikrývky a vankúše plnené prachovým perím sa tkajú sypkoviny keprovou väzbou s prevahou osnovných nití na vonkajšej strane sypku. Mäkko zakrútený útek prevažuje na rube tkaniny, kde vytvára spolu s čiastočkami peria povrchovú vrstvu na spôsob jemnej plsti. 

Podradnejšie sypky (plnené „trojštvrťovým perím, tj 30% perie a 70% pierka[4]) sú najčastejšie z tkanín s hustou plátnovou väzbou z jemnej priadze. Týmto sypkovinám sa niekedy hovorí perkál.

Koncom 20. storočia sa začala sypkovina vo väčšom rozsahu používať na podšívku spacích vakov. V závislosti od použitého materiálu (bavlna, hodváb, mikrovlákno, fleece) sa pohybuje váha, veľkosť a cena týchto výrobkov

 

95% tovaru skladom

Stačí si len vybrať, sme pripravení!

 

 

Kvalita na 1. mieste

Produkty, ktoré dobre vypadajú a dlho slúžia!

 

 

Čistota, pol života

Čistite pravidelne svoje perové vankúše a prikrývky!